„Mazurski dom z cegły”

Cena projektu: wycena indywidualna zł + VAT

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO – to wygodny dom całoroczny zaprojektowany w technologii murowanej z drewnianą, zdobioną werandą. Budynek ma zwięzłą bryłę na planie prostokąta. Na parterze zaprojektowano duży salon z kominkiem i przestronną kuchnię, które stanowią serce domu. Poddasze stanowi strefę nocną z trzema sypialniami z indywidualnymi łazienkami. W projekcie ściany zewnętrzne domu zaprojektowano jako trzywarstwowe z bloczków z betonu komórkowego, styropianu i ścianki osłonowej z cegły pełnej w kolorze naturalnym. Strop parteru zaprojektowano z prefabrykowanych płyt stropowych. Dach dwuspadowy, symetryczny o nachyleniu połaci wynoszącym 45°, izolowany wełną mineralną grubości 25cm. Ogrzewany kotłem ekologicznym na pelet. Na całym parterze, oraz w łazienkach poddasza ogrzewanie podłogowe. Wentylacja grawitacyjna. Źródłem inspiracji były murowane domy mazurskie.

Podstawowe parametry budynku:
pow. użytkowa:191,0 m2
pow. zabudowy:144,0 m2
kubatura (objętość budynku):994,5 m3
kąt nachylenia połaci dachowej:45°
kalenica (wysokość budynku):9,34 m
ilość pokoi:3
ilość łazienki:3+wc
  • Informacje
  • Zamów projekt
  • Zadaj pytanie

Projekty indywidualne.

Oprócz projektów typowych wykonujemy również projekty indywidualne. Jest to propozycja dla osób życzących sobie aby nowy dom był idealnie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb.

 

W celu uzgodnienia wszystkich szczegółów dotyczących współpracy kontakt osobisty jest najlepszym rozwiązaniem, ale istnieje również możliwość rozmowy za pośrednictwem Internetu.

 

Po podpisaniu umowy i  dostarczeniu przez inwestora następujących dokumentów:

– wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy,
– mapa do celów projektowych,
– warunki przyłączenia i eksploatacji mediów,
– badanie geologiczne.

oraz wpłacie zaliczki na konto firmy praca nad Państwa projektem zostanie rozpoczęta. Pozostałą należność za wykonanie projektu wpłacają Państwo na konto firmy po złożeniu dokumentacji projektowej w starostwie powiatowym.

 

Etapy wykonania projektu indywidualnego:

 

I ETAP – koncepcja architektoniczna – w tym ustalone zostaną wymiary zewnętrzne budynku, jego bryła, układ pomieszczeń wewnętrznych, oraz wyglądu elewacji. W trakcie opracowywania koncepcji architektonicznej często kontaktuje się z inwestorami i przesyłam im rysunki domu do konsultacji. Ustalana jest wstępna lokalizacja budynku na działce, jego ustawienie względem drogi i stron świata, oraz podejmowane decyzje co do systemów ogrzewania i wentylacji domu. Jest to najbardziej twórczy etap pracy nad projektem, który wymaga dużo uwagi również ze strony inwestorów, ale daje też najwięcej radości. Średnio czas pracy nad koncepcją trwa około miesiąca.

 

II ETAP – wykonanie pełnego projektu budowlanego, który będzie składał się z następujących części rysunkowych i opisowych:

– projekt architektoniczny,
– projekt konstrukcyjny,
– projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania,
– projekt instalacji elektrycznej.

Ten etap pracy nad projektem trwa również około miesiąca i pracuje nad nim zespół inżynierów odpowiadających za poszczególne branże składające się na całość projektu.

 

III ETAP – projekt zagospodarowania terenu – ostatnie dwa tygodnie pracy poświęcone zostają wrysowaniu budynku na działkę i wykonaniu niezbędnych opisów technicznych, informacji bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, analizy oddziaływania inwestycji, oraz skompletowaniu pełnych 4 egzemplarzy projektu zgodnie z wymaganiami dotyczącymi formy i zakresu projektu budowlanego.

 

Etap III mogą Państwo zlecić osobie uprawnionej z powiatu na terenie którego będzie wznoszony projektowany budynek. Kwestia takiego rozwiązania zostanie uwzględniona w umowie i w cenie projektu.