Projekty domów

Oferujemy Państwu gotowe projekty domów drewnianych. Są to całoroczne domy z bali projektowane głównie w technologii wieńcowej z połączeniem węgłów na tzw. jaskółczy ogon. Standardowa grubość bala to 14 cm. Oprócz tego znajdą Państwo wśród naszych projektów domy w technologii szkieletowej, murowanej oraz domy z murowanym parterem i drewnianym poddaszem.

Nasze projekty wyróżniają się detalami i formami architektonicznymi charakterystycznymi dla poszczególnych regionów Polski. Klimat domom wiejskim nadają ganki, werandy, ozdobnie zacinane słupy, krokwie, belki stropowe. Całości dopełniają opaski okien wraz z okiennicami i drewniane, klepkowe drzwi z okuciami kowalskimi. Uwagę zwracają również finezyjne zdobienia ganków i szczytów.

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi projekty domów mazurskich, kurpiowskich, podlaskich.

Mimo odwołania się do tradycyjnego budownictwa nasze projekty domów całorocznych posiadają wszystkie udogodnienia, jakich oczekuje współczesny klient. Mamy tu na myśli układ funkcjonalny projektowanych domów i technologie w nich instalowane. W naszych projektach stosujemy różne źródła ogrzewania, od tradycyjnych kuchni kaflowych, pieców, kominków, poprzez kotły gazowe lub na paliwo stałe, aż po nowoczesne rozwiązania, jakimi są pompy ciepła. Stosujemy również inne współczesne systemy takie jak wentylacja mechaniczna z rekuperacją czy instalacje fotowoltaiczne.

Oferujemy projekty domów o zróżnicowanej wielkości.

Do naszych projektów możemy wprowadzić różne zmiany adaptacyjne np. wykonanie lustrzanego odbicia, czy też doprojektowanie podpiwniczenia. Możliwości i ograniczenia tego typu zmian ustalane są indywidualnie. Do projektu typowego standardowo dołączana jest zgoda na dokonanie zmian przez architekta adaptującego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami domów inspirowanych tradycyjnym budownictwem regionalnym!