„Gościniec”

Cena projektu: 4500,00 zł + VAT

Promocja 15% !!! 

Cena przed promocją 4500,00 netto +23% VAT

Cena promocyjna 3825,00 netto + 23% VAT

Opis projektu

PROJEKT MUROWANEGO DOMU MAZURSKIEGO „GOŚCINIEC”

„Gościniec” to klimatyczny dom całoroczny, idealny dla 4-6 osobowej rodziny. Jeżeli zakupili Państwo działkę w jakimś urokliwym zakątku, w otoczeniu lasu  lub nad jeziorem i czeka Państwa teraz wybór idealnego projektu, to „Gościniec” jest ciekawą odpowiedzią na Państwa potrzeby.

Parter domu został zaprojektowany w technologii murowanej, a poddasze szkieletowej. Jest to projekt pięknego domu z licznymi elementami architektonicznymi charakterystycznymi dla budownictwa mazurskiego.  Bryła budynku jest zwięzła i spójna, a jego wnętrze funkcjonalne. Wejście do budynku osłania zgrabny, pięknie zdobiony ganek, który razem z drewnianymi, klepkowymi drzwiami z ręcznie kutymi zawiasami stanowią wizytówkę domu. Na uwagę zasługują również podcienie szczytowe, które urozmaicają bryłę domu, to dzięki nim szczyty są równie interesujące, jak elewacja frontowa. Drewniane, rzeźbione słupy z mieczami, które podpierają drewnianą ścianę poddasza zwieńczoną  ozdobną wycinanką, dodają domowi lekkości i uroku.  Lewy podcień stanowi częściowe zadaszenie dla dużego drewnianego tarasu, który tworzy wygodną przestrzeń rekreacyjną. Można na niej odpocząć od zgiełku lub zorganizować grilla w gronie najbliższych.

Sercem domu jest duży salon z kominkiem, jadalnia i otwarta, ale zlokalizowana trochę na uboczu kuchnia. Jest to przestrzeń dzienna, zaprojektowana z myślą o wspólnie spędzanym czasie całej rodziny. Liczne przeszklenia dobrze ją doświetlają, a otwarty po samą kalenicę salon wzmaga jeszcze wrażenie przestrzeni. Natomiast w zimowe wieczory rodzina może spędzać wspólnie czas przy kominku i przez duże przeszklenia podziwiać piękno zimowego krajobrazu. Sielski charakter domu podkreśli również przewidziana w projekcie kuchnia kaflowa, która każdemu domowi dodaje wiejskiego stylu i jest pięknym elementem wystroju domu.

Na parterze znajdują się również: sypialnia gościnna, łazienka i pomieszczenie techniczne z indywidualnym wyjściem z domu.

Na poddaszu zaprojektowano trzy ustawne sypialnie i dużą łazienkę, zapewniając idealne warunki do odpoczynku i nauki. Z dużej sypialni można wyjść na zadaszony balkon, z którego można będzie podziwiać widok na okolice, wieczorem posłuchać odgłosów natury.

W projekcie przewidziano niewielką piwnicę przeznaczoną na spiżarnię lub winiarnię.

Źródłem inspiracji dla tego projektu było budownictwo mazurskie.

 

Dane techniczne

  1. Parter domu zaprojektowany jest w technologii murowanej z bloczków gazobetonowych obłożonych styropianem gr 15 cm i otynkowanych.
  2. Strop parteru zaprojektowano żelbetowy, monolityczny, w części budynku z podcieniami szczytowymi zaprojektowano drewniany strop belkowy.
  3. Konstrukcja ścian szczytowych poddasza jest szkieletowa z izolacją z wełny mineralnej grubości 25 cm.
  4. Dach domu jest dwuspadowy o nachyleniu połaci wynoszącym 45°.
  5. Dom zaprojektowano jako budynek całoroczny, który ogrzewany jest kotłem gazowym i rekreacyjnie kominkiem.
  6. W łazienkach, sieni, pomieszczeniu technicznym, kuchni zaprojektowano ogrzewanie podłogowe, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki.
  7. Zaprojektowano wentylację grawitacyjną.

Minimalne wymiary działki: 26,85 m/18,59 m

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa zapytania, informujemy, że istnieje możliwość przeprojektowania projektów gotowych na technologię szkieletową, murowaną lub na murowany parter z drewnianym poddaszem. Wszelkie zmiany i związane z nimi koszty będą omówione indywidualnie przed przystąpieniem do prac.

Podstawowe parametry budynku:
pow. użytkowa:155,8 m2
pow. zabudowy:144,7 m2
kubatura (objętość budynku):953,7 m3
kąt nachylenia połaci dachowej:45°
kalenica (wysokość budynku):8,42 m
ilość pokoi:4
ilość łazienki:2
  • Informacje
  • Zamów projekt
  • Zadaj pytanie

1. Zgoda na zmiany w projekcie.

 

Każdy projekt gotowy jest chroniony prawem autorskim.

 

Niniejszym oświadczam, że wyrażam zgodę na zmiany w projekcie wynikające z dostosowania go do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu oraz do stref obciążeń konstrukcyjnych, warunków gruntowych i stref klimatycznych.

 

Ponadto wyrażam zgodę na:

– zmianę wielkości i lokalizacji otworów okiennych i drzwiowych,

– zmianę elementów dekoracyjnych,

– zmianę kolorystyki budynku,

– zmianę układu, lokalizacji ścianek działowych, ich usunięcie i zmianę materiałów budowlanych z których mają być wykonane,

– zmianę rodzaju pokrycia dachowego z uwzględnieniem zaprojektowanych spadków,

– wykonanie podpiwniczenia lub rezygnacji z niego,

– zmianę materiałów wykończeniowych wnętrz,

– doprojektowanie, lub usunięcie lukarn i okien dachowych,

– przeniesienie, przesunięcie lub likwidację tarasów,

– zmianę rozwiązań instalacyjnych w budynku.

 

Prośbę o zgodę na inne zmiany proszę kierować na adres:

justyna.chojnowska.biuro@wp.pl

 

2. Jak zamówić projekt?

 

Po wybraniu odpowiedniego projektu, proszę o wysłanie zamówienia za pomocą formularza znajdującego się na stronie wybranego projektu.

 

Potwierdzenie złożenia zamówienia otrzymają Państwo na podany w formularzu adres e-mail.

 

Jeżeli wybiorą Państwo płatność przelewem otrzymają Państwo na podany adres e-mail fakturę do opłacenia. Projekt zostanie wysłany w ciągu 7 dni roboczych od daty zaksięgowania należności na koncie firmy.

 

Jeżeli wybiorą Państwo płatność za pobraniem projekt zostanie wysłany w ciągu 7 dni roboczych od złożenia zamówienia.

 

Wysyłka projektu gratis!